Kirkkovaltuusto

Seurakunnan ylintä päätösvaltaa käyttää vaaleilla valittava kirkkovaltuusto, jonka toimikausi on neljä vuotta. Nykyinen kirkkovaltuusto valittiin seurakuntavaaleissa 9.11.2014 toimikaudelle 2015-18. Seuraavat seurakuntavaalit ovat marraskuussa 2018.

Kokouspäivät

- 14.3.2018

- 20.6.2018

- 19.9.2018

- 28.11.2018

Kirkkovaltuuston kokoukset ovat julkisia. Tervetuloa seuraamaan kokousta!

Esityslista

 

Pöytäkirjat

- 29.11.2017

- Toiminta- ja taloussuunnitelma 2018 - 2020

- 20.9.2017 (pdf)

- 31.5.2017 (pdf)

- 22.2.2017 (pdf)

- 25.1.2017 (pdf)

- 16.11.2016 (pdf)

- 21.9.2016 (pdf)

- 9.2.2016 (pdf)

- 18.5.2016 (pdf)

Kirkkovaltuuston jäsenet (2015-18)

Kirkkovaltuuston jäsenet yhteystietoineen

Kirkkovaltuuston puheenjohtajisto (2017-18):
puheenjohtaja Pasi Takala, Seurakuntaväki
varapuheenjohtaja Timo Kulmala, Kirkon Keskusta

Ota yhteyttä

Taina Tuohimaa
talousjohtaja
Kirkkotanhuantie 1, PL 2
33471 Ylöjärvi