Kirkkovaltuusto

Seurakunnan ylintä päätösvaltaa käyttää vaaleilla valittava kirkkovaltuusto, jonka toimikausi on neljä vuotta. 

Uusi kirkkovaltuusto valittiin seurakuntavaaleissa 18.11.2018 toimikaudelle 2019-2022.

Kokouspäivät

13.5.2020 kokous peruttu

3.6.2020 klo 19.00 Ylöjärven kirkossa

30.9.2020

2.12.2020

 

Kokoukset alkavat klo 18:30 seurakuntakeskuksen salissa ja ne ovat julkisia.

Tervetuloa seuraamaan kokousta!

 

Esityslistat

-Kirkkovaltuuston esityslistat

Pöytäkirjat

-Kirkkovaltuuston pöytäkirjat

Vuoden 2018 pöytäkirjat:

- 28.11.2018

- 19.9.2018

- 9.5.2018

- 14.3.2018

 

Kirkkovaltuuston jäsenet (2019-2022)

Kirkkovaltuuston jäsenet yhteystietoineen

Kirkkovaltuuston puheenjohtajisto (2019-2022):
puheenjohtaja Heli Vesaranta
varapuheenjohtaja Pasi Takala

Ota yhteyttä

talousjohtaja
Kirkkotanhuantie 1, PL 2
33471 Ylöjärvi