Kirkkoneuvosto

Kirkkovaltuusto valitsee kahdeksi vuodeksi kerrallaan kirkkoneuvoston, joka valmistelee kirkkovaltuustossa käsiteltävät asiat, huolehtii kirkkovaltuuston päätösten täytäntöönpanosta sekä johtaa yleisesti seurakunnan toimintaa, hallintoa ja seurakunnan talouden ja omaisuuden hoitoa.

Kokouspäivät:

17.6.2020

19.8.2020

16.9.2020

28.10.2020

18.11.2020

16.12.2020


Kokoukset alkavat klo 17.00, seurakuntakeskuksen Arkki-kokoustilassa.

Esityslistat:

-Kirkkoneuvoston esityslistat

Pöytäkirjat:

-Kirkkoneuvoston pöytäkirjat

Kirkkoneuvoston pöytäkirjat 2018:

- 14.11.2018

- 10.10.2018

- 19.9.2018

- 5.9.2018

- 6.6.2018

- 25.4.2018

- 21.3.2018

- 6.3.2018

- 21.2.2018

- 31.1.2018

 

Kirkkoneuvoston jäsenet v. 2019-2020:    

Puheenjohtaja:  
kirkkoherra Ulla Ruusukallio

Varapuheenjohtaja: Jaana Lamminen

Jäsenet: (Varajäsen)


Nina Alanen (Ulla Friman)

Juhani Heino (Erkki Törmä)

Timo Kulmala (Jukka Hammarén)

Jaana Lamminen (Heli Koukeri)

Aulis Nummela (Rami Kalliomäki)

Liisa Petäjäniemi (Marja Koivula)

Johanna Risku (Jussi Kytömäki)

Katri Siukola (Johanna Obisike)

Virpi Ukonmäki (Anu Vehkakoski)

Juhani Vahtokari (Tapani Tienari)

   
Kirkkovaltuuston puh.joht.  Heli Vesaranta
Kirkkovaltuuston varapuh.joht. Pasi Takala