Kirkkoneuvosto

Kirkkovaltuusto valitsee kahdeksi vuodeksi kerrallaan kirkkoneuvoston, joka valmistelee kirkkovaltuustossa käsiteltävät asiat, huolehtii kirkkovaltuuston päätösten täytäntöönpanosta sekä johtaa yleisesti seurakunnan toimintaa, hallintoa ja seurakunnan talouden ja omaisuuden hoitoa.

Kokouspäivät:

06.02.2019

13.03.2019

11.04.2019

15.05.2019

05.06.2019 (varapäivä)


Kokoukset alkavat yleensä klo 17.00.

Esityslistat:

-Kirkkoneuvoston esityslistat 2019 - 2020

Pöytäkirjat:

-Kirkkoneuvoston pöytäkirjat 2019 - 2020

Kirkkoneuvoston pöytäkirjat 2018:

- 14.11.2018

- 10.10.2018

- 19.9.2018

- 5.9.2018

- 6.6.2018

- 25.4.2018

- 21.3.2018

- 6.3.2018

- 21.2.2018

- 31.1.2018

 

Kirkkoneuvoston jäsenet v. 2019-2020:    

Puheenjohtaja:  
kirkkoherra Kimmo Reinikainen   

Varapuheenjohtaja: Kari Peltola (Juhani Heino)

Jäsenet: (Varajäsen)
Nina Alanen (Ulla Friman)

Timo Kulmala (Jukka Hammarén)

Jaana Lamminen (Heli Koukeri)

Aulis Nummela (Rami Kalliomäki)

Liisa Petäjäniemi (Marja Koivula)

Johanna Risku (Jussi Kytömäki)

Katri Siukola (Jorma Rienoja)

Virpi Ukonmäki (Anu Vehkakoski)

Juhani Vahtokari (Tapani Tienari)

   
Kirkkovaltuuston puh.joht.  Heli Vesaranta
Kirkkovaltuuston varapuh.joht. Pasi Takala